Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kompresorów olejowych

Kompresory olejowe to urządzenia, których pomoc może okazać się nieoceniona. Charakteryzują się wysoką wydajnością oraz pojemnym zbiornikiem na powietrze. Pozwala to na ich użytkowanie w sposób ciągły w profesjonalnych warsztatach, ale i nie tylko. Z powiedzeniem znajdą również zastosowanie w przydomowych garażach podczas drobnych prac, takich jak pomalowanie karoserii, dopompowanie kół czy odkręcenie śrub przy pomocy klucza pneumatycznego.

Wybór najlepszego kompresora olejowego jest bardzo ważną i często indywidualną kwestią. Wszystko zależy od wykorzystania oraz warunków eksploatacyjnych tego typu urządzenia. Decydując się na jakiś model, trzeba zwrócić uwagę na szereg różnorakich detali. Kompresory olejowe, które będą użytkowane w dużych serwisach bądź warsztatach samochodowych, muszą charakteryzować się zdecydowanie wyższą pojemnością i wydajnością niż egzemplarze przeznaczone do pracy w przydomowych garażach lub niewielkich warsztatach. Jeśli więc szukasz sprawdzonego, a zarazem niezawodnego urządzenia, ranking kompresorów olejowych z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego modelu.

5. Kompresor olejowy Magnum ZVA50

Prezentowane zestawienie otwiera kompresor olejowy Magnum ZVA50. Urządzenie wyróżnia się długą żywotnością oraz niską awaryjnością. Charakteryzuje się również zbiornikiem o pojemności 50 l, wydajnością na poziomie 369 l/min i ciśnieniem maksymalnym wynoszącym 8 barów. Kompresor olejowy Magnum ZVA50 mimo niewielkich rozmiarów waży 50 kg. Aby ułatwić jego transport, urządzenie otrzymało od producenta wytrzymałe kółka i stabilny uchwyt. Dodatkowo prezentowany model został wyposażony został w dwa manometry, kranik spustowy oraz reduktor ciśnienia z mechanizmem regulacyjnym. Całość sprawia, że kompresor olejowy Magnum ZVA50 z powodzeniem znajdzie zastosowanie przy wielu pracach domowych, a także warsztatowych, jak np. malowanie, odkręcanie czy pompowanie kół.  

4. Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005

Kolejne miejsce w rankingu kompresorów olejowych zajmuje kompresor Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005. Co przemawia za faktem, że model ten stanowi godne polecenia urządzenie? Przede wszystkim renomowana marka, która znana jest na rynku ze swojej niezawodności. Dodatkową zaletę stanowi stosunkowo niska cena. Ponadto kompresor olejowy Stanley D 210/8/24 charakteryzuje się wydajnością na poziomie 222 l/min oraz trwałym, odpornym na korodowanie zbiornikiem. Wygodny uchwyt w towarzystwie stabilnych kółek zapewniają swobodny transport urządzenia z miejsca na miejsce. Bezpośredni napęd generuje maksymalną prędkość obrotową na poziomie 2850 obr/min. Jest to niewątpliwie propozycja, która spełni wymagania zarówno początkujących użytkowników, jak i profesjonalistów, dlatego warto wziąć ją pod uwagę podczas podejmowania ostatecznej zakupowej decyzji.

3. Stanley Kompresor 50 (FCDV404STN006)

Ostatnie miejsce na podium rankingu kompresorów olejowych zajmuje kolejne urządzenie marki Stanley – model 50 (FCDV404STN006). Jest klasyczny egzemplarz cechujący się niezawodnością i odpowiednich parametrach w postaci zbiornika o pojemności 50 litrów, mocy 1500 W, zasilania sieciowego oraz maksymalnego ciśnienia na poziomie 8 barów. Producent zadbał również o maksymalną żywotność urządzenia, dlatego wykonane zostało z elementów odpornych na działanie czynników korozyjnych oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Sprężarka posiada również nowoczesny kranik spustowy, reduktor ciśnienia, zawór bezpieczeństwa, dwa manometry, a także filtr powietrza, który dodatkowo wydłuża możliwość bezawaryjnego korzystania z tego komponentu. Bardzo ważną kwestią i dużą zaletą jest szersze ożebrowanie zastosowane w kompresorze Stanley 50, co przekłada się na wydajniejsze chłodzenie podczas pracy. Ten aspekt zapewnia większe bezpieczeństwo wybranego modelu oraz znacząco przekłada się na możliwość dłuższej bezawaryjnej eksploatacji.

2. Metabo Basic 250-50 W 601534000

Miejsce drugie w rankingu najlepszych kompresorów olejowych zajmuje kompresor Metabo Basic 250-50 W 601534000. Urządzenie zostało stworzone głównie z myślą o profesjonalnych warsztatach, co nie wyklucza wykorzystania go w przydomowym garażu. Kompresor powstał z materiałów najwyższej jakości, a jednocześnie wykazujących odporność na korozję oraz wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, co wpływa na wydłużenie jego żywotności. Wytrzymałe kółka i ergonomiczny uchwyt umożliwiają łatwe przetransportowanie urządzenia z miejsca na miejsce. Głównymi atutami sprężarki Metabo Basic 250-50 W 601534000 są maksymalne ciśnienie o wartości 8 barów, zbiornik o pojemności 50 litrów, moc 1500 W. Ponadto dzięki przemyślanemu rozwiązaniu, które stanowi specjalny wyłącznik z zaworem odciążającym, istnieje możliwość bardzo łatwego uruchamiania. Dodatkowo kompresor wyposażony został w system zabezpieczający przed przegrzaniem oraz niestabilnym zasilaniem, co stanowi skuteczną ochronę przed uszkodzeniem podczas pracy.

1. Kupczyk FL-50

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kompresorów olejowych zajmuje urządzenie Kupczyk FL-50. Jedną z jego najważniejszych zalet jest niewielka cena. Inne bardzo ważne atuty kompresora stanowią maksymalne ciśnienie o wartości 8 barów, zbiornik o pojemności 50 litrów, wydajność na poziomie 245 l/min, zasilanie z sieci 230 V czy niezawodny silnik o mocy 1,5 kW. Producent zastosował również reduktor ciśnienia wraz z gniazdem szybkozłącza. Sprężarka olejowa Kupczyk FL-50 wykonana została z komponentów najwyższej jakości, jak zawory ze stali nierdzewnej, żeliwny cylinder i tłok ze stopu aluminium. Urządzenie Kupczyk FL-50 zabezpieczone jest również przed działaniem czynników korozyjnych, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi, co przekłada się na jego długą żywotność. Sprężarka olejowa Kupczyk FL-50 to propozycja, która spełni wymagania zarówno profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Nic więc dziwnego, że stanowi lidera w prezentowanym rankingu najlepszych kompresorów olejowych.