Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych nożyczek domowych

Nożyczki są narzędziem ręcznym służącym do cięcia różnych materiałów. Składają się z dwóch ostrzy (potocznie zwanych nożami, stąd nazwa „nożyczki”) połączonych za pomocą przegubu. Szczęki są zaciskane i rozwierane w trakcie cięcia. Założeniem jest, aby odległość między ostrzami była jak najmniejsza. Kupując nożyczki należy zwrócić uwagę na ich zastosowanie oraz trwałość. Najpopularniejsze rodzaje nożyczek to kosmetyczne, krawieckie oraz uniwersalne domowe. We wszystkich przypadkach liczy się solidne wykonanie, wygodna i ergonomia obsługi. Nożyczki domowe to bardzo ważny element wyposażenia biura czy domu. Mają bardzo wiele zastosowań począwszy od cięcia papieru i folii, a skończywszy na różnego rodzaju sznurach czy nawet cienkich drutach metalowych. W zasięgu ręki warto mieć kilka rodzajów nożyczek przeznaczonych do cięcia różnych rzeczy. Istotny jest również fakt, aby mogły być one swobodnie dezynfekowane. Jakie zatem nożyczki najlepiej wykorzystać w domu? Poniżej przedstawiamy ranking nożyczek domowych do uniwersalnych zastosowań.

5. Nożyczki uniwersalne Fiskars 21 cm

Są to klasyczne nożyczki dostępne w wielu wariantach kolorystycznych znanej i cenionej firmy Fiskars. Jak wielu klientów twierdzi to najlepsze nożyczki do domu biorąc pod uwagę stosunek ceny i jakości. Cieszą się bardzo dużą popularnością w zastosowaniach domowych oraz biurowych od dziesiątek lat. W ofercie można znaleźć bardzo szeroki wariant nożyczek o ostrzach, które wykonane są z solidnej i wysokiej jakościowo stali bezniklowej Sandvik o twardości HRC 57. Posiadają ergonomiczną rękojeść z dużą przestrzenią dla palców, co zapewnia pewny i stabilny uchwyt. Siła nacisku ramion rozprowadzana jest równomiernie po ciętym materiale, co daje przyjemne uczucie komfortu i zapobiega zmęczeniu w trakcie czynności cięcia. Rękojeść jest formowana bezpośrednio na ostrzu metodą formowania wtryskowego tworzywa PBT, PP lub ABS, co gwarantuje wytrzymałość oraz higienę nożyczek. Bardzo ważny jest fakt, że przegub posiada możliwość regulacji ostrzy przy pomocy śruby dociskowej, co jest niezmiernie istotne również w procesie czyszczenia ostrzy. Nożyczki Fiskars można sterylizować w piecu do temperatury 137°C oraz myc w zmywarkach. Nożyczki dostępne w wielu wariantach długości ostrzy i kolorystyki uchwytu.

4. Nożyczki nieklejące Leitz 20,5 cm

Uniwersalne i ergonomiczne nożyczki Leitz o długości 20,5 cm, które plasują się wysoko w rankingu nożyczek domowych. Idealnie nadają się do zastosowań domowych, jak również biurowych. Wykonane są ze stali nierdzewnej, z małą zawartością niklu oraz – co jest szczególnie istotne dla tego produktu – powlekane tytanem, który jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto powłoka ta gwarantuje nieprzywieranie kleju do powierzchni noży. Nie dziwi zatem fakt, że nożyczki Leitz posiadają aż 10 lat gwarancji. Ostre krawędzie zwiększają precyzję cięcia, natomiast odpowiednio wyprofilowana i ergonomiczna rękojeść wykonana jest z bardzo odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa ABS. Dzięki temu nożyczki nie wyślizgują się z dłoni. Nożyczki dostępne w wielu wariantach długości ostrzy i kolorystyki uchwytu.

3. Nożyczki Kitchen Craft do ziół 19 cm

Ten rodzaj nożyczek przypadnie do gustu fanom kuchennych rewolucji we własnym zaciszu domowym. Przez wielu fanów gotowania uważane najlepsze nożyczki domowe, szczególnie do zastosowania w kuchni. Kitchen Craft to nożyczki o długości 19 cm służące do cięcia ziół, posiadające pięciokrotne ostrze ze stali nierdzewnej. KC to brytyjska firma, która od lat dostarcza akcesoriów do wyposażenia kuchni. Wspomniane 5 równoległych ostrzy pozwala na błyskawiczne siekanie pietruszki, bazylii, szczypiorku i innych ziół mających szerokie zastosowanie w kuchni. Nożyczki wyposażone są w bardzo praktyczny futerał w kolorze zielonym. Można je myć w zmywarce. Nożyczki dostępne w wielu wariantach długości ostrzy i kolorystyki uchwytu.

2. Nożyczki Zwilling Twin L 16 cm

Zwilling Twin L to solidne i uniwersalne nożyczki do wielu zastosowań. Posiadają bardzo wygodny i antypoślizgowy uchwyt oraz długie i ostre noża. Są bardzo pomocne w wielu zastosowaniach – do cięcia materiałów o różnej grubości, takich jak papier, karton czy tkanina. Świetnie sprawdzą się również w funkcji rozgniatania orzechów. Zwilling Twin L można uznać za jedne z najlepszych nożyczek domowych do prac uniwersalnych. Dodatkowo, wgłębienia w rączkach wykonanych z solidnego materiału ABS, będą pomocne przy otwieraniu ciasno zakręconych butelek. Bardzo poręczne narzędzie, które na pewno uzupełni zakres akcesoriów domowych. Nożyczki dostępne w wielu wariantach długości ostrzy i kolorystyki uchwytu.

1. Nożyczki kuchenne Fiskars 18 cm

Listę TOP5 rankingu nożyczek do domu zamyka produkt Fiskars o długości 18 cm przeznaczone do wielu zastosowań, zarówno uniwersalnych domowych, jak również kuchennych. Nożyczki te przeznaczone są głównie do przecinania opakowań produktów spożywczych oraz cięcia warzyw (kopru, szczypiorku, natki pietruszki itd.). Cechą szczególną nożyczek kuchennych Fiskars są ząbkowane ostrza, co zapobiega wyślizgiwaniu się przecinanego materiału. Ostrze wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej Sandvik, bez zawartości niklu. Uchwyt jest bardzo ergonomiczny i zapewnia pewny oraz bezpieczny uchwyt. Siła nacisku rozprowadzana jest równomiernie po ciętym materiale, co daje poczucie komfortu. Rękojeść formowana jest wtryskowo bezpośrednio na ostrzach, co zapewnia wytrzymałość oraz higienę. Nożyczki można sterylizować w temperaturze do 137°C. Nożyczki kuchenne Fiskars można myć w zmywarkach. Dostępne są w wielu wariantach długości ostrzy i kolorystyki uchwytu.

Podsumowanie

Zaprezentowane zestawienie TOP 5 najlepszych nożyczek domowych zawiera uznane na rynku produkty dostępne w rozsądnych cenach, które wahają się w granicach kilkudziesięciu do nieco ponad 100 zł. Mają szerokie zastosowanie w zakresie cięcia materiałów o różnej grubości, niektóre z nich mają istotne zastosowanie w kuchni, głównie do cięcia ziół. Cechą wspólną zestawienia jest wysoka jakość stali, z której wykonane są ostrza oraz solidny i ergonomiczny uchwyt, który jest bezpośrednio wtryskiwany do ostrzy. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów nożyczek, o różnej długości i zastosowaniu, które z pewnością posłużą na wiele lat.