Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych nożyczek krawieckich

Szycie może być sposobem na pracę i zarobek, ale także ciekawym hobby. Osoby, które interesują się modą i często samodzielnie dokonują poprawek ubrań lub nawet same je tworzą, wiedzą jak ważne jest, by posiadać materiały i akcesoria wysokiej jakości. Przy tworzeniu niezapomnianych kreacji, skracaniu firan czy modernizacji pościeli, niezbędne są ostre i precyzyjne nożyczki krawieckie. Jest to atrybut krawca lub krawcowej, który powinien być wybierany z największą starannością i przywiązywaniem uwagi do szczegółów. Nic tak nie irytuje, jak źle wykonane cięcie bądź nożyczki, które się klinują na materiale. Poniżej znajdziesz ranking produktów, które spełniły oczekiwania klientów. Wybierając to narzędzie, należy zwracać uwagę na jego ostrość, możliwości ostrzenia, wygodę użytkowania i mechanikę umożliwiającą swobodne cięcie. Używając dobrej jakości akcesoriów, masz pewność, że Twojej pracy nie zniweczy wpadka. Najlepsze nożyczki krawieckie to podstawa, zarówno dla profesjonalisty, jak i hobbysty.

5. Pasmanta Nożyczki Krawieckie 11/21 cm

Jeśli poszukujesz nożyczek w dobrym stosunku ceny do jakości, zainteresuj się produktem firmy Pasmanta. Ich nożyczki krawieckie mają całkowitą długość 21 cm, a samo ostrze 11 cm. Są to wymiary idealne do komfortowego cięcia materiału. Produkt ten zaprojektowany został z myślą o osobach, które często pracują z różnego rodzaju tkaninami. Nożyczki krawieckie Pasmanta sprawdzą się przy przecinaniu delikatnych i grubych tkanin. Równie skutecznie skroisz nimi muślin i jeans. Rączki mają ergonomiczny kształt umożliwiający pewny chwyt i precyzyjne cięcia. Jasny różowy kolor pomoże rozwiązać problem wielu krawców i krawcowych, związany z częstym gubieniem narzędzi. Dzięki tej barwie odróżniają się one od większości materiałów i elementów, które można znaleźć w miejscu pracy profesjonalistów zajmujących się odzieżą. Nożyczki Pasmanta to dobrej jakości produkt dostępny w niskiej cenie.

4. Kai Nożyczki N5165 16,5 cm

Najlepsze nożyczki krawieckie powinny być uniwersalne. W każdym warsztacie czy przy stanowisku pracy powinno się mieć parę, która będzie skutecznie działać i pomoże wykonać każde zadanie. Średniej wielkości nożyczki firmy Kai o długości 16,5 cm dobrze leżą w każdej dłoni. Przydają się w krawiectwie oraz przy codziennych zadaniach w gospodarstwie domowym. Sprawnie przetniesz nimi materiały cienkie i średnie. Wielkość nożyczek Kai sprawia, że są one najlepsze do wykrawania precyzyjnych elementów. Sprawdzą się przy projektowaniu wycięć, aplikacji czy skracaniu nitek. Czarny, elegancki uchwyt zapewnia precyzyjny chwyt i sprawia, że nożyczki pewnie leżą w dłoni. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkowania. Nożyczki Kai mają ostrza o długości 7 cm, co tylko zwiększa ich dokładność przy wykonywaniu prac wymagających staranności.

3. NOŻYCZKI KAI V5165 KRAWIECKIE 16,5 cm NIEBIESKIE

To kolejne w rankingu nożyczki krawieckie firmy Kai. Ich obecność na liście potwierdza, że przedsiębiorstwo to dokłada wszelkich starań, by dostarczyć na rynek narzędzia wysokiej jakości. Produkt ten wykonany jest z myślą o przecinaniu nitek, ale jego zastosowanie jest o wiele bardziej szerokie. NOŻYCZKI KAI V5165 z powodzeniem przetną różne materiały, skórę, papier czy folię, dlatego często wykorzystuje się je jako uniwersalne nożyczki domowe, których użyć można do wielu zadań. Ostrze tego produktu ma długość 7 cm i zakończone jest specjalną osłonką. Dzięki niej bez problemu możesz przechowywać je luzem z innymi akcesoriami. Zmniejsza się też ryzyko uszkodzenia ostrza czy przypadkowego skaleczenia. Wygodny uchwyt w kolorze niebieskim zaprojektowany jest, tak by z maksymalną wygodą pracować bez męczenia dłoni i palców.

2. Nożyczki Krawieckie Nierdzewne 28 x 14 cm

Maksymalnie ostre nożyczki to konieczność w pracy krawca. Nierdzewne nożyczki krawieckie o całkowitej długości 28 cm i 14 cm ostrzu przydadzą się przy wielu projektach. Poleca się je do cięcia różnego rodzaju materiałów tekstylnych. Idealnie sprawdzą się podczas pracy z tkaninami poliestrowymi, poliamidowymi i bawełnianymi. Sprawnie przecinają także dzianiny, rzepy, papier czy taśmy nośne. W całości wykonano je z wytrzymałej stali nierdzewnej. Użycie tego materiału gwarantuje, że uchwyt nie pęknie w razie upuszczenia na ziemię. Nożyczki te mają bardzo profesjonalny design, ale korzystać z nich można także amatorsko. Ich największą zaletą jest duża ostrość, która dodaje im precyzyjności. Nożyczki Krawieckie Nierdzewne to narzędzie, które łatwo się ostrzy, jest wytrzymałe i wykonane z dbałością o szczegóły. Posiadanie tego produktu w swoim warsztacie znacznie ułatwi pracę.

1. Fiskars Nożyczki Amplify 24 cm

Firma Fiskars słynie z produkcji noży i nożyczek przeznaczonych do codziennego użytku oraz do zadań specjalnych. Nożyczki Krawieckie Apmplify o długości 24 cm to idealny przyrząd dla każdej osoby zajmującej się szyciem. Profesjonaliści i hobbyści bardzo wysoko cenią sobie ten produkt, dzięki czemu mówi się o nich, że są najlepszymi nożyczkami krawieckimi dla doświadczonych i początkujących krawców. Sprawdzają się w pracowniach artystów i projektantów mody. Można ciąć nimi każdy, nawet gruby, wielowarstwowy materiał nie szarpiąc krawędzi. Odpowiada za to zastosowanie metody Amplify. Jej działanie nie pozwala na rozsuwanie się ostrzy podczas cięcia. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Użytkownicy tego narzędzia chwalą jego poręczne uchwyty wykonane z miękkiego gumowego materiału, który zapobiega przesuwaniu się produktu podczas pracy.