Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych kompresorów

Kompresory to urządzenie wykorzystywane w wielu miejscach. Przydadzą się w wyposażeniu warsztatu każdej domowej złotej rączki. Korzystają z nich także profesjonaliści, którzy doceniają wydajne i sprawne działanie kompresora. Do czego służy ten przedmiot? Przede wszystkim pozwala napompować materac, opony, malować ściany, meble ogrodowe, czy też czyścić narzędzia. To jedne z wielu zastosowań, jakie są znane na rynku. Sprężarka ma za zadanie ułatwić wiele domowych czynności. To niezbędne wyposażenia profesjonalnego zakładu samochodowego, gabinetu stomatologicznego, czy branży tekstylnej. Podczas zakupu warto dokładnie zastanowić się, jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania. W tym wypadku pomocny jest ranking kompresorów, który da wiele cennych informacji. Jakie są najlepsze kompresory? O czym warto pamiętać podczas doboru? Czym się kierować? Co oferują producenci?

Ranking kompresorów

5. Metabo Basic 250-50 W 601534000

Pierwsza propozycja to sprężarka, jaką znajdziemy na stronie https://www.ceneo.pl/30803421. Sprężarka olejowa doskonale poradzi sobie w podstawowych czynnościach i w warsztatach. Kompresor stawia na wysokie jakościowo materiały, które zwiększają jego żywotność. Uchwyt jest pokryty gumą, dzięki czemu praca jest znacznie łatwiejsza. Ponadto, nie zapominajmy o wytrzymałych kołach i gumowych stopkach, które zapewniają redukcję drgań. Produkt tego typu będzie nam służył przez wiele lat. Najważniejsze zalety to: zastosowanie podstawowe, zasilanie prądem przemiennym (jednofazowym), wyłącznik ciśnieniowy wraz z zaworem odciążającym, reduktor manometra, urządzenie gotowe bezpośrednio do pracy, stabilne koła gumowe, zabezpieczenie termiczne. 

4. Tagred TA302

To kolejna opcja, która cieszy się zainteresowaniem na rynku. Czym cechuje się urządzenie? Przede wszystkim użytkownik może liczyć na bezpieczeństwo, komfort i kulturę pracy. Kompresory bezolejowe tej marki odznaczają się wygodą i prostotą użytkowania. Przydadzą się tam, gdzie sprężone powietrze nie może zostać zanieczyszczone olejem. Przykładowo sprawdzą się w urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych, dentystycznych i w domu. Plusem jest zachowanie cichej i lekkiej pracy urządzenia. To bardziej mobilny kompresor, niż tradycyjne modele olejowe. Z powodzeniem możemy liczyć na profesjonalne źródło czystego powietrza. Cicha pompa może stać w gabinecie, w biurze, czy przy maszynie, nie zakłócając naszej pracy. 

3. Magnum JWS 50

Kompresor bezolejowy Magnum jest wyposażony w membranę, która nie wymaga smarowania olejem. Konserwacja urządzenia jest znacznie łatwiejsza, a użytkownik musi pamiętać o okresowym czyszczeniu i kontrolowaniu tego, czy sprzęt działa prawidłowo. Do czego posłuży nam bezolejowy Magnum? Jest przeznaczony do prac, w których olej w sprężonym powietrzu jest niedozwolony. To sprawia, że urządzenie bardzo dobrze poradzi sobie w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Docenić warto jego niewielkie rozmiary i dużą wydajność pracy. Dzięki temu sprzęt jest wybierany przez stolarzy, majsterkowiczów, warsztaty motoryzacyjne itp. Co ciekawe, kompresor w pewnym zakresie sprawdzi się też w malowaniu ścian, elementów drewnianych i przy pracach lakierniczych. Zbiornik ma pojemność 50 l, co pozwala na zastosowanie cięcia plazmowego w krótkim cyklu. 

2. Stanley Air Kit STN595 NU8215190STN595

Jest to godny uwagi kompresor, bezolejowy, który odznacza się lekkością, niewielkimi wymiarami i poręcznością. Plusem jest ogromna łatwość w użyciu. Wydajność pompowania wynosi 180 L/m, a maksymalne ciśnienie to 8 bar. Sprzęt jest przydatny w pracach, które wiążą się z przedmuchiwaniem i pompowaniem. Bez problemu dzięki niemu napompujemy koło w aucie i w rowerze. Ponadto, skorzystamy z napompowania materaca. Stanley Air Kit znajduje zastosowanie w pracach dotyczących szlifowania i malowania powierzchni. Wysokie ciśnienie doskonałe oczyści daną powierzchnię, co jest niezwykle ważne przed lakierowaniem lub malowaniem. Klienci skorzystają z 5-częściowego zestawu, który zawiera pistolet, końcówki do pompowania rowerów, piłek, małych materacy i węży gumowych. 

1. Black&Decker Bdcinf18N

Wielofunkcyjną sprężarkę zakupimy na stronie. Jest to urządzenie bezzbiornikowe i bezolejowe. Na uznane zasługują akcesoria do pompowania, które znajdziemy w schowkach urządzenia. Po osiągnięciu zadanego ciśnienia następuje automatyczne wyłączanie. Pomocny jest czytelny i podświetlany wyświetlacz cyfrowy. Niska waga i niewielkie wymiary dają możliwość łatwego przenoszenia sprzętu. Nie zapominajmy o przełączniku dla 2 trybów np. do piłek/opon lub do materacy. Co zawiera standardowe wyposażenie? Producent oferuje sprężarkę, przewód do podłączenia poprzez gniazdko zapalniczki w aucie, wąż do pompowania opon, wąż do większych objętości, akcesoria do pompowania sportowego sprzętu i zasilacz 230V. 

Ranking kompresorów to przydatne narzędzie, jakie pozwoli nam wybrać idealne rozwiązanie. Producenci oferują doskonałą jakość sprężarek, która łączy się z atrakcyjnymi cenami. Pamiętajmy o tym, że kompresory zakupimy w sklepach online. Bez wychodzenia z domu dobierzemy idealne urządzenie do domu lub firmy, zachowując oszczędność czasu oraz kosztów. Szeroka oferta daje klientom wiele możliwości. Solidne kompresory będą służyć przez długi czas w warsztacie, garażu, firmie, czy w domu.