Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych pił włosowych

Piły włosowe są sprzętami, które idealnie sprawdzają się podczas konieczności precyzyjnego przycięcia drewna lub metalu. Są to urządzenia wyposażone w brzeszczot. Ich budowa pozwala na wycinanie zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych kształtów. Piła lub wyrzynarka włosowa najczęściej jest urządzeniem stacjonarnym, w zestawie ze wbudowanym już stolikiem, co znacząco ułatwia pracę oraz pozwala na zachowanie precyzji. Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu, powinno zwracać się uwagę na najważniejszy parametr, jakim jest moc, lecz także na zasilanie piły, liczby skoków na minutę czy typ brzeszczotu. Również typ uchwytu brzeszczotu oraz głębokość cięcia są istotne podczas zakupu wyrzynarki włosowej. W wybraniu najlepszego modelu pomoże Ci poniższy ranking pił włosowych. 

5. Tryton TWW120 

Tryton TWW120 jest sprzętem, który może znacznie ułatwić Ci pracę w warsztacie. Posiada on bowiem możliwość wycięcia różnych kształtów z gładkimi krawędziami, ze względu na to, że zapewnia równe cięcie. Model ten jest idealny do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, jak również i tworzyw sztucznych. Moc silnika tej wyrzynarki włosowej wynosi 120 W, a jej prędkość skokowa posiada regulację od 500 do 700 skoków na minutę. Maksymalna głębokość cięcia piły wynosi 5,7 cm. Tryton TWW120 posiada również lampkę LED, która bardzo dobrze oświetla cięty materiał. Stół roboczy urządzenia, wykonany z aluminium, mający wymiary 41,5 cm x 25 cm ma obły kształt i można go nachylać o 45 stopni. Manewr ten pozwala na cięcie na głębokości 2,7 cm. 

4. Wyrzynarka włosowa Dremel Moto-Saw

Wyrzynarka włosowa Dremel Moto-Saw może być wykorzystywana jako urządzenie stacjonarne, po przymocowaniu jej do stołu, jak i również jako urządzenie mobilne, na którym można pracować ręcznie. Urządzenie to jest przeznaczone do wykonywanie precyzyjnych, prostych lub krzywoliniowych cięć. Wykorzystywane może być do różnego rodzaju materiałów, takich jak miękkie lub twarde drewno, PCV, płyty kompozytowe, laminat, czy blachy metalowe. Piła pracuje przy obróbce precyzyjnej według dwóch wbudowanych prowadnic, równoległej oraz poprzecznej, jak i w trybie mobilnym. Wejściowa moc znamionowa tej włośnicy wynosi 70 W, a jej prędkość bez obciążenia to od 1,500 do 2,250 skoków na minutę. Sprzęt wyposażony jest także w walizkę transportową, dwa uniwersalne brzeszczoty do drewna, 2 brzeszczoty do cięć precyzyjnych w drewnie, jeden brzeszczot do metalu oraz przystawkę, którą jest prowadnica równoległa. 

3. Wyrzynarka włosowa Dedra DED7762

Profesjonalne urządzenie, jakim jest Dedra DED7762 pozwala na obróbkę materiałów o grubości maksymalnej, wynoszącej aż 5,1 cm. Moc tej wyrzynarki wynosi 240 W i można jej używać do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych. Wyrzynarka posiada możliwość prostego ustawienie prędkości skokowej, wynoszącej od 400 do 1600 skoków na minutę. Jej szybka praca pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych cięć. Aluminiowy stół, w jaki został wyposażony ten model, daje możliwość przechylenia go pod kątem 45 stopni. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w osłonę z tworzywa sztucznego, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Oprócz tego Dedra DED7762 posiada podświetlenie diodowe, gwarantujące dobrą widoczność podczas pracy. Sprzęt umożliwia również odprowadzanie trocin, co znacznie pomaga w utrzymaniu porządku miejsca pracy.  

2. Wyrzynarka stołowa Proxxon DS460 PRK27094

Wyrzynarka Proxxon jest urządzeniem gwarantującym bardzo precyzyjne cięcie, dzięki czemu idealnie nada się do wycinania konkretnych kształtów w drewnie, metalach nieżelaznych, pleksi, płytach GKF, piankach, gumach, skórze, czy korkach. Moc produktu wynosi 205 W, a prędkość skokowa jest możliwa do ustawienia od 900 do 1400 skoków na minutę. Urządzenie wyposażone jest także w aluminiowy stół, który znacznie ułatwia odcinanie kawałków tworzywa. Solidna budowa urządzenia, przeciwdrganiowa podstawa, wykonana w technice CNC i powlekana proszkowa zapewniają pracę bez wibracji. Ramię urządzenia wykonane zostało z magnezu, co gwarantuje mu lekkość oraz dużą przejrzystość przy precyzyjnych cięciach. Innym pozytywem modelu Proxxon jest beznarzędziowa możliwość wymiany brzeszczotów, która odbywa się przy pomocy specjalnych uchwytów. 

1. Wyrzynarka Proxxon DSH/E

Profesjonalna wyrzynarka Proxxon DSH/E jest sprawdzonym urządzeniem, które bardzo dobrze radzi sobie z cięciem drewna, tworzyw sztucznych, niektórych metali, gumy, skóry, czy korka. Urządzenie to posiada dwubiegunowy silnik o maksymalnej mocy wynoszącej 200 W, a jego prędkość sięga od 900 do 1400 skoków na minutę, podczas gdy wysokość skoku to 1,9 cm. Proxxon DSH/E posiada ramię w długości 40 cm, które dzięki swojej niewielkiej szerokości sprzyja dobrej widoczności pracy. Stół urządzenia wykonany został z aluminium o wymiarach 36 cm x 18 cm i pozwala na cięcie tworzyw na głębokość 2 cm po obróceniu go o 45 stopni. Pod kątem 90 stopni można ciąć tworzywa na głębokość 5 cm. W zestawie znajduje się także 5 brzeszczotów o różnym uzębieniu, które można bardzo łatwo wymienić, dzięki sprawnie działającej dźwigni, jaką posiada ramię urządzenia. Podstawa urządzenia wykonana została z żeliwa, co gwarantuje wytrzymałość. Model ten posiada także gumowe nóżki, które zapewniają stabilność podczas pracy oraz ogranicza wibracje. Użytkownicy również chwalą ten model za możliwość podłączenia odkurzacza, skutecznie wciągającego wszelkie trociny, opiłki czy brud, tym samym gwarantując zachowanie porządku w miejscu pracy.