Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mini kompresorów

Kompresory to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest niezwykle pomocny w wykonywaniu różnego rodzaju prac w domu czy warsztacie, a także garażu. Wykorzystuje się go głównie do pompowania opon oraz innych elementów wykonanych z gumy. Z pomocą mini kompresora można w szybki i łatwy sposób napompować materac czy piłkę. Umożliwia także efektywne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Kompresor doskonale sprawdza się do usuwania zabrudzeń z narzędzi czy mebli ogrodowych. Można wykorzystać go także do różnego rodzaju prac w warsztacie samochodowym oraz podczas malowania. W poniższym zestawieniu znajdują się modele mini kompresorów, które ze względu na swoje parametry warto posiadać w swoim przydomowym warsztacie. 

Ranking mini kompresorów – najlepsze modele

5. Bostitch 6L Mini Roll Cage EU 1100W MRC6-E 

To doskonałej jakości bezolejowy mini kompresor o mocy 1,1 kW. Umożliwia szybkie napełnienie zbiornika w zaledwie 96 sekund, dzięki czemu niemal natychmiast po uruchomieniu jest on gotowy do pracy. Lekka i kompaktowa obudowa sprawia, że jest to mobilne urządzenie, które z łatwością można przenosić. Zbiornik o pojemności 6 litrów zapewnia efektywną i wydajną pracę. Umożliwia wbicie nawet 30 sztyftów na minutę, co jest doskonałym wynikiem na tak kompaktowe i lekkie urządzenie. Model ten wyposażony jest w przełącznik z diodą LED, który wskazuje kiedy urządzenie jest włączone. Posiada antypoślizgowe nóżki, które zapewniają stabilność i zapobiegają przesuwaniu się po podłożu.

4. Roidmi Bezprzewodowy mini kompresor samochodowy 

Jest to mini kompresor z akumulatorem o pojemności 2600 mAh, który bez problemu można zabrać ze sobą w podróż. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami oraz niską wagą. Pojemny akumulator sprawia, że bez problemu można korzystać z niego na jednym naładowaniu. Posiada cyfrowy wyświetlacz, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z niego. Podświetlenie LED zapewnia bezproblemową pracę nawet po zmroku. W skład zestawu wchodzą 3 wymienne dysze, dzięki czemu jest to mini kompresor o wielu zastosowaniach. Urządzenie to zostało wyposażone w silnik DC trzeciej generacji, dzięki czemu jest w stanie szybko napompować opony bez marnowania czasu. Urządzenie to zostało wykonane z trwałego i wytrzymałego aluminium. 

3. Makita MP100DZ kompresor samochodowy 10,8V / 12V 

Jest to mini kompresor o mocy 12 V, który doskonale sprawdza się do pompowania kół samochodowych, opon rowerowych, piłek, materacy oraz wielu innych rzeczy. Jest wyposażony w specjalny system, który pozwala na automatyczne wyłączenie urządzenia w chwili, gdy osiągnie docelowe ciśnienie. Można ustawić dowolnie wybrane ciśnienie docelowe, które zostanie zapamiętane i wykorzystane przy kolejnym włączeniu kompresora. Znacznie ułatwia i przyspiesza to pracę. Dzięki temu, że model ten wyposażony jest w stabilne podstawki można korzystać z niego również jako z urządzenia stacjonarnego. Zabezpieczający termostat chroni przed nadmiernym przegrzaniem i uszkodzeniem urządzenia. Podświetlany cyfrowy wyświetlacz ułatwia korzystanie z niego nawet po zmroku. 

2. Senco Ottensten Kompresor Mini Pc1010

Bezolejowy kompresor o niskiej wadze oraz kompaktowych rozmiarach. Wyróżnia się bardzo cichą pracą, dzięki czemu jego częste użytkowanie nie jest nadmiernie uciążliwe. Wyposażony jest w miękki i praktyczny uchwyt, który zdecydowanie ułatwia przenoszenie urządzenia. Jest wykonany z wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu jest to wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne kompresor. Posiada zawór bezpieczeństwa, a także wyłącznik termiczny oraz zawór spustowy służący do odpowietrzania urządzenia. Dzięki temu, że jest to urządzenie bezolejowe jest praktycznie bezobsługowy. Jest to mini kompresor idealny dla majsterkowiczów, gdyż bez problemu można podłączyć do niego aerograf. Sprawdzi się również przy montażu podłóg drewnianych oraz listew przypodłogowych, a także w różnego rodzaju pracach remontowych.

1. Baseus mini kompresor samochodowy (CRCQB02-0A) 

Jest to nowoczesny mini kompresor, który swoim wyglądem i wymiarami przypomina powerbank. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi działa bezprzewodowo, dlatego doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Pojemna bateria sprawia, że nie trzeba obawiać się o to, że rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas pompowania kół samochodu, motocykli, rowerów, piłek itd. Do napompowania jednej opony wystarczą zaledwie 4 minuty. Ze względu na niewielkie wymiary oraz niską wagę ten kompresor nie zajmuje wiele miejsca, dlatego można bez problemu zabrać go ze sobą w podróż. Urządzenie to wykonane zostało z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest odporne także na nadmierne przegrzewanie się dzięki temu, że ciepło równomiernie rozchodzi się po jego powierzchni. Dodatkowo jest to bardzo cichy kompresor. Inteligentny czujnik, który został wbudowany w dyszę, przez którą przepływa powietrze umożliwia automatyczne regulowanie poziomu ciśnienia. Posiada także specjalne przyciski umożliwiające zaprogramowanie indywidualnych parametrów, dzięki czemu można dopasować kompresor do własnych potrzeb. Znacząco wpływa to na komfort jego użytkowania. Wszystkie te zalety sprawiają, że bez wątpienia jest to kompresor o kompaktowych rozmiarach, który spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.